Kayseri Haber / Gündem / Kuşlar Gibi Özgürlük Yaşamak İçin Sadece 10 Gün Yetiyor!

Kuşlar Gibi Özgürlük Yaşamak İçin Sadece 10 Gün Yetiyor!

Kayseri Yamaç Paraşütçüler Kulübü Başkanı Serdar Sarıçam, ortalama olarak 17 yıldır yamaç paraşütüyle ilgili olduğuna değinerek, Kulübün genç bir kulüp olduğunu, zaten kendilerininde Kayseri Havacılık kulübünden doğup, bu günlere geldiğini ileri sürerken, yeni bir kulüp açtıklarını, hem eğitim hem de yarışmalar için bu kulübü açtıklarını iletti. Kulübün adının ise Kayseri Yamaç Paraşütü Kulübü olduğunu dile getirdi.

Kayseri Havacılık Kulübü ile kardeş bir kulüp olarak ön plana çıktıklarını ileten Sarıçam, yamaç paraşütüne mesleğin her kesiminden insanların çok ilgi gösterdiğini vurgulayarak, Kursiyerlerin arasında doktor, savcı, hakim, esnaf, öğrenci, öğretmen gibi her kesimden insanın yer aldığını bildirdi.

Akşamları teorik eğitimle birlikte eğitim verdiklerini ileten Sarıçam, Hafta sonları ise yamaç paraşütü uçuşları yaptıklarını belirtti. Tamamlanan uçuşların ardından ise kursiyerlere P2 sertifikası verdiklerini dillendirdi.

Uçuş eğitimlerinin özellikle sabah erken saatlerde yapıldığını belirten Sarıçam, sabah yapmalarının sebebinin ise, güneş ısıtmadan daha termik denilen doğa olayları meydana gelmeden uçuş yapmak olduğunu belirtti. Yeni uçmayı öğrenen bir yamaç paraşütçüsünü korkutmayacak, heyecanlandırmayacak saatte sabah stabil bir hava olduğunu belirtti.

Yeryüzünün henüz ısınmadığını ileten Sarıçam, en güzel eğitim dönemlerinin Nisan – Mayıs ayı olarak ön plana çıktığını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir