Kayseri Haber / Gündem / Kuşçu Tatil Köyü Tanıtım Günleri Tamamlandı!

Kuşçu Tatil Köyü Tanıtım Günleri Tamamlandı!

Kültürden sanata, spordan eğitim faaliyetlerine kadar çok sayıda dalda renkli görüntülere yelken açan etkinlik, Kayserililerin büyük beğenisini kazandı. Etkinlik dahilinde bir konuşma gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’de sosyal hayata renk katmak, zenginleştirmek ve alternatiflere artış getirmek için gece ve gündüz demeden çalışmalarına büyük bir hızla devam ettiklerinin altını çizdi.

Etkinliği ödül ve kapanış törenine çok sayıda yetkili ve haftasonunu Kuşçu’da geçirmek isteyen birçok vatandaş katılım gerçekleştirdi. Bu çerçevede etkinlik Bisiklet Turu ile başladı. Sabahın erken saatlerinde Kocasinan Belediyesi’nin önünden Yamula Barajına kadar tam 32 kilometre boyunca pedal çeviren bisiklet severler, renkli görüntüler altına imza attı. Ardından ise Güzel Sanatlar Lisesi Mehteran Takımı’nın vermiş olduğu mini konserde şanlı ecdadın kahramanlık destanları aktarıldı.

Mehteran takımı, vatandaşın milli ve manevi duygularını tekrardan silkerek, Kayserililerin beğenisini kazandı. 7 yaşından 70 yaşına kadar herkesin istediği gibi eğlendiği etkinlikte, folklor oyunları da izleyenler için keyifli anlara sahne oldu. Etkinlikte izci grubu adına ise Talha Demiryülek’in Şehit Ömer Halisdemir’e yazılan 30 Kuş isimli şiiri okuması vatandaşları tekrardan duygulandı. Ardından balık tutma yarışmasında derece yapanlara ödül verildi. 37 cm boyunda karadan alabalık yakalayarak 1.liği kazanan Mahmur Aydemir’e ve bot üzerinden 52,5 cm balık tutan Mine Yücefaydalı’ya birincilik ödülünü direkt olarak Başkan Ahmet Çolakbayrakdar verdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir