Kayseri Haber / Gündem / Kudüs’te Gözaltına Alınan 6 İşadamı Kayseri’de İşte Böyle Karşılandı!

Kudüs’te Gözaltına Alınan 6 İşadamı Kayseri’de İşte Böyle Karşılandı!

Mescid-i Aksa’yı ziyaret etme amacıyla birlikte geçen hafta Cuma günü Kudüs’e seyahat gerçekleştiren aralarında Kayseri Ticaret Odası Başkanvekili Celal Hasnalçacı’nın da yer aldığı toplam 6 işadamını, İsrail polisi gözaltına almıştı.

Mahkemeye çıkarılan ve 15 gün boyunca Kudüs’e girmeme cezası alan 6 işadamı, bugün Kayseri’ye geri dönüş sağladı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, aileleri ve arkadaşları tarafından 6 işadamı Türk bayraklarıyla birlikte Kayseri Erkilet Havalimanı’nda karşılandı. Bu durum karşısında ortaya duygulu sahneler döküldü.

Kayseri Ticaret Odası Başkanvekili Celal Hasnalçacı, Kudüsün daha bugün bizlerin olmadığını, tamı tamına 400 yıl öncede bizlerin olduğunu vurguladı. Orada bizleri beklediklerini, özellikle gidilmesinin lazım geldiğini belirterek, Tüm gençlerin yılda en az 1 kere gitmesinin gerekli olduğunun da altını çizdi.

Kayserili işadamlarına, Kudüs’te İsrail polisi tarafından baskılar yapıldığını ve bu baskıların mutlak suretle kendilerini asla yıldıramayacak olduğunu vurguladı. Türkiye’den giden işadamlarının Kudüs’te bu şekilde baskıya uğramalarının, İsrail’in Türkiye’yi hazmediğini işaret ettiğini belirtti.

Allah’a şükür eden Hiçyılmaz, Kudüs’ün hiçbir zaman İsrail’in olmadığını, her daim ve her zaman İslam aleminin kutsal bir beldesi olduğunu emin ve sert ifadelerle iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir