Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Küçükali Mahallesi Yenileniyor!

Küçükali Mahallesi Yenileniyor!

Anbar, Küçükali ve Kazımkarabekir semtlerinde kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yapılacak olan yenileme çalışmalarının başlaması adına inşaat ihalelerin devam etmekte olduğunun altını çizen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel dönüşüm projesinin yapılması için ihalelerin devam ettiğini aktardı.

Geçen hafta Küçükali Mahallesinde 2 bloktan meydana gelmekte olan toplam olarak 158 daire ve 6 dükkanın ihalesinin yapıldığını aktaran Büyükkılıç, Şuanda ihaleyi alan firmanın temel kazılarını yapmaya başladığını belirtti. Hak sahiplerine verilecek olan dairelerle Küçükali mahallesinin, modern, güvenli ve planlı bir mahalle olacağını belirtti.

Belediye olarak yalnızca bina yenilenmesi değil, kendilerinin aynı zamanda tüm mahalleye yenilik kattıklarının altını çizen Büyükkılıç, Caddeleri, otoparkları, yeşil alanları, çocuk oyun alanlarıyla yeni mekanları mahalleye kazandırmayı amaç edindiklerinin altını çizdi.

Mahalle sakinlerinin belediyeye güvenmesi ve güven duygusunun kaybolmamasıyla birlikte kentsel dönüşümün daha kolay bir biçimde yapılacak olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, Küçükali mahallesi sınırlarında yapımı devam etmekte olan 3 bloktan oluşan ve 112 dairesi bulunan kentsel dönüşüm projesi kapsamında bulunan dairelerin zamanında teslimlerinin gerçekleşecek olduğunu sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir