Kayseri Haber / Gündem / KTO Meclis Başkanı Gülsoy, Avrupa’da Sistematik Türk Düşmanlığı’nın Var Olduğunu Belirtti!

KTO Meclis Başkanı Gülsoy, Avrupa’da Sistematik Türk Düşmanlığı’nın Var Olduğunu Belirtti!

Gülsoy, Avrupa üzerinde Türkler’e ilişkin referandum kampanyası yapma arzusunda olan bakanlara miting ve toplantı yasağının getirilmesinin, kabul edilemez bir barbarlık olarak nitelendirilecek olduğunu aktardı. Gülsoy, Bakanlara yapılan bu haksız tutumu kınadığını, Hollanda hükümetinin, uluslararası hukuka, siyasi nezaket ve dost bir ülkeye kesinlikle hiçbir şekilde yakışmayacak hareketler gerçekleştirdiğini belirtti. Konuşmaları dinleme amacı güderek gelen gurbetçilerin üzerine basınçlı su kullanarak müdahale edilmiş olduğunu aktaran Gülsoy, gurbetçilerin hain ilan edilmeye kalkışıldığını belirtti.

İşin aslına bakılacak olursa, Avrupa’da bir sistematik Türk düşmanlığının varlığının söz konusu olduğunu ve her fırsatta bunun belli edildiğinin altını çizen Gülsoy, bu oyuna gelinmeyecek olduğunu belirtti. Hem Almanya tarafından hem de Hollanda tarafından yapılmakta olan tutumun karşısında hiçbir şekilde eğilmeden, dimdik ayakta olduğumuzu ve bu şekilde durduğumuzu, güçlü irademiz sayesinde bu oyunu bozacak olduğumuzu herkesi bilmesi gerekir söyleşisinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir