Kayseri Haber / Gündem / KTO, 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini Tekrardan Aldı!

KTO, 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini Tekrardan Aldı!

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yönetim Temsilcisi Celal Hasnalçacı,  TSE Denetçileri Murat Özbaysal ve Tunga Gökhun ve KTO personellerinin katılımlarıyla başlayan açılış toplantısı kapsamında başlayan ve yaklaşık olarak 3 gün boyunca devam eden çalışmalar başarılı ve olumlu bir şekilde sona erdi.

27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesinin yenilenmesine yönelik bir takım açıklamalar yapan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Oda üyelerinin bilgilerinin güvenliğinin sağlanması ve yönetim sistemi koşulu olarak kurum içi ya da dışı bilgi akışının kontrol altına alınıp, nereye ne gittiğinin bilinmesi için yapılan tüm çalışmaların bir kere daha TSE denetçileri aracılığıyla uygun görüldüğünün altını çizdi.

27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin yanında, 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi ve 9001 Kalite yönetim Sisteminin de başarılı bir şekilde uygulanmakta olduğunun altını çizen Hiçyılmaz, Türkiye Odalar ve Borsaları Birliği Akreditasyon sistemi içerisinde 4 yıl öce C sınıfında yer alan KTO’nun aradan geçen 4 yıllık süre zarfında A sınıfına yükseltmiş olduklarını vurguladı.

Bunun beraberinde sınıf yükseltme işleminde, bir de üyelerine sunulan hizmetlerin kalitesinin artırılması için yönetim sistemleri uygulamakta olduklarına değindi. 7001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesinin tekrardan yenilenmesin başarılı bir şekilde çalışmalara devam ettiklerinin bir göstergesi olduğunu aktaran Hiçyılmaz, bu söz konusu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir