Kayseri Haber / Gündem / Kreşte Bulduğu Altın Künyeyi Satan Kadına 4 Yıl 3 Ay Hapis Cezası Verildi!

Kreşte Bulduğu Altın Künyeyi Satan Kadına 4 Yıl 3 Ay Hapis Cezası Verildi!

3. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında görülen dava kapsamında tutuksuz yargılanmakta olan Zuhal Ü. ve mağdur Ayşenur E.’nin (2) ailesinin avukatı katılım gerçekleştirdi. Çocuğun kolundan zorla altın künyeyi çalıp sattığı iddiası karşısında yargılanmakta olan Zuhal Ü. yapmış olduğu savunmada, Çocuğun kolundan asla künyeyi zorla almadığını, bu kapsamda da çocuklara zarar vermenin asla söz konusu olmadığını dile getirdi.

Çocukların her zaman kendisi kontrolünde ve beraberliğinde olduğunu aktaran Zuhal Ü. Ders bittikten sonra künyeyi yerde bulduğunu ve aldığını belirtti. Bu çerçevede künyeyi almasında olan sebebin ne olduğunu bilmediğini belirten Zuhal Ü, paraya ihtiyacı olmadığını da belirtti. Ardından künyenin elinde durmasını da istemeyen Zuhal Ü, bir anlık gaflete düşerek almış olduğu künyeyi sarrafa sattığını itiraf etti. Yaptığı olay karşısında pişman olduğunu belirten Zuhal Ü. beraat edilmesini istedi.

Mağdur ailenin avukatı ise yapmış olduğu savunmada, çocuğun kolunda kas yırtılması meydana geldiğini aktararak mağdurun ceza almasını istedi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanmakta olan kadını Beden bakımından kendisini savunma direnci olmayan bireyi yağma suçundan toplam olarak 4  yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir