Kayseri Haber / Asayiş / Köylüler Öğretmene Deli Lakabı Taktılar!

Köylüler Öğretmene Deli Lakabı Taktılar!

Okulu tekrardan baştan yaratan Kale sayesinde öğrenciler okula aşık oldular, hiçbir öğrenci devamsızlık yapmazken, köy şartlarında satranç, basketbol, masa tenisi eğitimi dersleri bile alıyorlar.

Soma maden faciasında 14 can veren İzmir’in Kınık İlçesi Köseler Köyü’nde 4 yıldır sınıf öğretmenliği görevini üstlenen Giray Kale (31), Robin Williams tarafından canlandırılan Can Dostum filmindeki öğretmeni kesinlikle hiçbir yönüyle aratmıyor ve böyle şeylerin yalnızca filmlerde olmadığını kanıtlıyor.

Göreve başladığında öğrencilerin çok büyük bölümünün tarlada çalışmakta olduğundan dolayı eğitim ve öğretim faaliyeti alma amacıyla okula gelmediğini gördüğünü ileten Kale, ilk olarak Kaymakamlık, Milli Eğitim ve hayırseverlerin desteğiyle okulun fiziki koşullarını iyileştirdi. Sonra ise teker teker evleri gezdi ve aileleri çocukları okula göndermeleri yönünde ikna etti.

Bulduğu yardımlar sayesinde 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde okula basketbol ve voleybol sahası, bağış kitaplarla kütüphane kurdu, masa tenisi ve satranç gibi etkinliklere yönelik gerekli olan tüm malzemeleri okula getirdi ve okulu bilgisayarlarla donattı.

Ders bitince köyde bulunan her yaştan öğrenciye satranç, masa tenisi, voleybol ve basketbol eğitimi vermeye başladı. Haftada bir gün ise okulda sinevizyon aracılığıyla film günleri yapılıyor.

Amacının çocuklara saygıyı, sevgiyi, iyi birer insan olmayı ve birbirlerini dinlemeyi öğretmek olduğunu ileten Kale, Yaptıklarından dolayı köylü halkının deli öğretmen dediğini, öğrenciler başarılı olduğu takdirde, kendisine deli demelerinin bi önemi olduğunu iletti. Okumak istemeyen, okulu sevmeyen çocukların şuanda okuldan çıkmadığını dile getiren Giray öğretmen, Hayallerinin öğretmen, vali, emniyet müdürü, başbakan olmak olduğunu iletiyor.

Aynı zamanda ailelerin de benim çocuğum dan bir halt olmaz düşüncesinden çıktığını ileten Kale, İzmir merkezde görev yapma hakkının olduğunu fakat köyde kalmak istediğini dile getirdi. Kendisinin de köy okulunda okuduğunu aktaran öğretmen, her yıl öğretmenlerinin değiştiğini bundan dolayı çok üzüldüklerini belirtti ve okumayı 4.sınıfa öğrendiğinin altını çizdi. Kendi öğrencilerine bu duyguyu yaşatmayacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de Cinayet Vakası!

Polis ekipleri el fenerleri ile yerlerde boş kovan aradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir