Kayseri Haber / Gündem / Kötülüklerden Temizlenme, İyiliklerle Bir Araya Gelme Gecesi!

Kötülüklerden Temizlenme, İyiliklerle Bir Araya Gelme Gecesi!

Başkan Çelik, Berat gecesinin hatalardan kurtulmak için çok büyük bir fırsat olduğunu iletti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 10 Mayıs 2017’de idrak edilecek olan Berat Gecesi sebebiyle gerçekleştirdiği açıklamada, bu gecenin çok iyi değerlendirilmesinin ne kadar önem arz ettiğine değindi.

Bu gecenin tüm insanlık için gelmiş, geçmiş en iyi fırsat olduğunu dile getiren Çelik, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) Berat Gecesiyle ilgili şöyle buyurduğunu hatırlattı, “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim”

Sevgili Peygamberimizin ifadesiyle birlikte bu kadar rahmet ve bereket dolu günü çok iyi değerlendirmek gerektiğini, şehri, ülkeyi ve insanları temsil alan dualar etmeyi ihmal etmemeyi belirtti. Bu gece dolayısıyla dargınlık, küskünlük ve ayrılıkları bir kenara bırakarak birlik ve beraberliği tesis etmek gerektiğinin de altını çizen Çelik, Bu gecenin tüm İslam dünyasının problemlerden, sıkıntılardan, huzursuzluklardan uzaklaşmasına ve huzuru bulmasına vesile olmasını Rab’den niyaz ettiğini iletti ve tüm Kayseri halkının Berat Kandilini tebrik etti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir