Kayseri Haber / Ekonomi / KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Kredi Sonuçlarını Açıkladı!

KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Kredi Sonuçlarını Açıkladı!

Bakan Naci Ağbal, KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Kredi Başvuru sonuçlarının 27 Şubat tarihinde açıklanacağını belirtmişti. Sonuçlar 27 Şubat 2017 (dün) kosgeb.gov.tr adresinden resmi bir şekilde açıklandı. KOSGEB 50.000 TL Faizsiz Kredi sonuçlarını öğrenmek, sizlere çıkıp çıkmadığına bakmak için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ adresine girmeniz gerekmektedir.

10 Şubat 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatuk Özlü ile KOSGEB Başkanı Recep Biçer aracılığıyla düzenlenmiş olan basın toplantısında Bakan Özlü, KOSGEB kredisine hak kazanmış olanların kredi kullanımı öncesinde neleri yapması gerektiğinin altını çizmişti.

Desteğe hak kazanmış olan KOBİ’lerin, kredi kullanımı öncesi KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı bir şekilde KOBİ Bilgi Beyannameleri’ni oluşturmaları gerekmektedir. 27 Şubay 2017 tarihinden sonra Kredi Faiz Desteği’ne hak kazanmış olan işletmeler birer birer belli olmaya başlayacak.

Bu kapsamda hak kazanan işletmelere SMS ve bilgilendirme amaçlı e-posta gönderilecektir. Bu aşama ardından belirlenmekte olan işletmelere bankalara başvuruda bulunarak, kredi işlemlerine start verebilecekler. Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası ile bir protokol imzalandı.

KOSGEB VERİTABANINA NASIL KAYIT YAPILIR?

KOSGEB’e ilk defa başvuruda bulunacaksanız, kurumun resmi internet sitesinde yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. İşletme adı, vergi no, İşletme adına yetkili kişi, kuruluş yılı, esnaf ve ticaret no tarzında bilgileri yazmanız gereken formu doğru bir şekilde doldurmanız, en ufak bir yanlışlık yapmamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir