Kayseri Haber / Asayiş / Konteynerde Yakalanan Terörist Tutuklandı!

Konteynerde Yakalanan Terörist Tutuklandı!

Kayseri polisi tarafından yapımı devam etmekte olan bir inşaatın, inşaatçıların kalması için yerleştirilen konteynerinde yaka paça yakalanan PKK’lı terörist çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla yürütülen soruşturma çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla yapım işleri devam etmekte olan bir hastanenin konteynerlerine operasyon düzenlenmiş ve konteynerler içerisinde kalan terör örgütü PKK / KCK ile irtibatının bulunduğu kırsal alandan Kayseri’ye geldiği belirlenen Harun Piran kod adlı terörist M.B. yaka paça yakalanmıştı. Yapılan sağlık kontrolünün ardından emniyete sevk edildikten sonra, adliyeye sevk edilen terörist M.B. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyon, başından sonuna kadar kayıt altına alındı. Kameralar tarafından çekildiği gibi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ortak bir şekilde devam eden operasyon dahilinde, PKK ile irtibat ve münasebeti bulunan vatan haini yaka paça yakalandı. Kayseri’ye kırsal kesimden devamlı olarak gir – çık yaptığı belirlenen o terörist, çok sayıda kolluk kuvvetinin katılım gerçekleştirmesiyle birlikte kıskıvrak yakalandı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir