Kayseri Haber / Gündem / Kongresini Antrenman Sahasında Yapan Kayseri Erciyesspor’un Yeni Başkanı: Saffet Külahçı

Kongresini Antrenman Sahasında Yapan Kayseri Erciyesspor’un Yeni Başkanı: Saffet Külahçı

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta yer alan Kayseri Erciyesspor’da Kulüp antrenman sahasında yapılmış olan Olağanüstü Genel Kurul’da başkan olarak seçilen isim Saffet Külahçı oldu.

İki sezon evvel Süper Lig’de bulunan ardından TFF 1.lige, sonrasında ise 2.lige düşen Kayseri Erciyesspor’un çok uzun zamandır başkanı yoktu. 7 Kez olağan ve olağanüstü genel kurul yapan ve iki kezde kayyuma devri gerçekleştirilen Kayseri Erciyesspor, sonunda yeni yönetimiyle kavuştu.

Saffet Külahçı, Kayseri Erciyesspor gibi 84 yıllık tarihi bulunan bir kulübün kapanmasına gönüllerinin razı olmadığını aktardı. Günümüze kadar kimsenin elini taşın altına koymadığını ve risk almadığını belirtti ve ardından kendilerinin ellerini taşın altına koyduklarını ve bu kapsamda Kayseri Erciyesspor Yönetimi’ne talip olduklarını belirtti.

Başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e, Melikgazi Belediye Başkanı ve Onursal Başkan Memduh Büyükkılıç’a ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkürlerini sunan Külahçı, 2018 yılından itibaren Kayseri Erciyesspor’u Akademi kulübü olarak yönetimi kısa süre içerisinde başarılar elde eder şekle getirmek için çalışma yapacaklarını aktardı.

Saffet Külahçı başkanlığında bulunan yeni yönetimde aralarında mavi siyahlı kulübün süper ligdeki kadrosunda yer alan 3 eski yabancı oyuncusunun da bulunduğu şu isimler kendini gösterdi.

Saffet Külahçı (Başkan) Murat Gencer, Semih Emin Akbulut, Abdullah Ogan, Sebahattin Cansu, Sıtkı Yüksel, Hulusi Yördem, Erkan Yücel, Ahmet Demir, Yaşar Çalışır, Ahmet Badal, Bayram Patır, Yalçın Dağtekin, Edi Lopes Da Silva, Kader Mangane, Tresor Lomana Lualua.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir