Kayseri Haber / Gündem / Kocasinan’da Ramazan Etkinlikleri Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Kocasinan’da Ramazan Etkinlikleri Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Etkinliklerden memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a bu şekilde sosyal etkinliklerde imzasının bulunduğundan dolayı teşekkürlerini iletti.

Dün sıra Beyazşehir Mahallesi’ndeydi, organizasyon dahilinde yer alan illüzyonistin çocukların ve birçok kişinin ağzını açık bırakması, kukla gösterileriyle maziye doğru yapılan yolculuk, ateşbaz oyunu, meddah oyunu, Hacivat ve Karagöz’le Türk toplumunun gelenek ve görenekleri,animasyonlar ve sonu hiç gelmeyen yarışmalar Kayseri halkı tarafından büyük bir hayranlıkla izleniyor.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise, her yıl Ramazan ayı geldiği an itibarıyla çocuklara ilişkin bir takım organizasyonlar altına imza attıklarını belirtti. Kocasinan ilçesinin birçok mahallesinde iftarın açılmasının hemen ardından start verilen Ramazan’a özel organizasyonla birlikte çocuklar ebeveynleri ile el ele bir şekilde 11 ayın sultanı Ramazan’ı büyük bir coşkuyla geçiriyor.

Kocasinan Belediyesi, bu kadar önemli bir ayın tüm bereketini, manevi değerini ve heyecanını 7 yaşından 70 yaşına kadar tüm bireylere aktarmakta çok büyük bir rol oynuyor. Etkinlikte Türk tarihinin gelenek ve görenekleri arasında yer alan Hacivat ve Karagöz’ün tatlı tatlı birbirlerine sataşmaları, özellikle çocukların tarafından büyük bir ilgi ve alakayla seyrediliyor. Hacivat ve Karagöz gösterisi biter bitmez hemen bir sihirbaz sahnede ki yerini alarak vatandaşların yüreğini ağzına getirdi. Organizasyon bu şekilde ilerledi..

İzleyenlerin takdirini ve beğenisini alan bu gösteriler, vatandaşlar tarafından tam not aldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir