Kayseri Haber / Gündem / Kocasinan’da Kurtuluş Savaşı Ruhu Yaşatıldı!

Kocasinan’da Kurtuluş Savaşı Ruhu Yaşatıldı!

Konferansa konuşmacı olarak Kurtuluş Savaşı’nın Doğu Cephesi Komutanı olan Korgeneral Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir katılım gerçekleştirdi.

Konuya yönelik çok kısa bir açıklama gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak, tarih bilincini zinde tutmak, vatan ve millet şuurunu aynı çatı altında toplamak ve tarihin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak için böyle etkinliklerin ne kadar önemli olduğunu vurguladıklarını belirtti.

Geçmişini bilmeyen, geleceğini bilmez anlayışıyla birlikte, geleceği daha emin adımlar beraberinde inşa etmek için, geçmişin her zaman bilinmesi ve hatırlanılması gerektiğini aktaran Çolakbayrakdar, bu çerçeve dahilinde Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir’in davete icabet göstererek, paşanın anılarını, hatıralarını ve bu vatanın bugünlere emanet kalmasında nelerin meydana geldiğini, gençlere ve hanım kardeşlere anlattı.

Bu vesile kapsamında vatanını, milletini ve kutsal değerlerini korumak ve yaymak adına savaşma cesareti gösteren ve bu uğurda çok büyük bir fedakarlık olan can veren ecdadın asla unutulmayacak olduğunu vurgulamak istediğini kaydetti.

Timsal Karabekir genel olarak Kazım Karabekir’in yaşam öyküsünü fotoğraflarla anlattı, Kurtuluş Savaşında yaşananları anlattı, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’na ardından Yemliha Mahallesi Kocasinan Belediyesi tesislerinde milletle bir araya geldi.  Son olarak da şehir tiyatrosunda anlattı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir