Kayseri Haber / Gündem / Kocasinan’da Doğaya Bayan Eli Değdi!

Kocasinan’da Doğaya Bayan Eli Değdi!

Kocasinan Belediyesi aracılığıyla “Daha Yeşil Kocasinan” çalışmaları çerçevesinde kadınlar ve kız öğrencilerle beraber, fidan dikimi etkinliği yapıldı. Etkinlik çerçevesinde konuşma gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşil bir Kocasinan için her hafta düzenli ve rutin bir şekilde Çarşamba günü fidan dikimi yapılacak olduğunun altını çizdi.

2017 yılında toplam 100.000 ağacı toprakla buluşturma hedeflerinin bulunduğunu aktardı. Gelecek nesillere daha yeşil ve oksijen seviyesi yüksek bir Kocasinan bırakmak için kentsel dönüşüm projeleri beraberinde yeşile ağırlığını bastırmış olan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, bu çerçeve dahilinde Ahi Evran Mahallesi üzerinde kadınlar ve kızlarla birlikte fidan dikti.

Daha Yeşil Kocasinan çalışmaları çerçevesinde 2017 yılının ilk organizasyonunu yapmış olduklarını belirten Çolakbayrakdar, farklı mahallelerde ağaç dikme etkinliklerine devam edecek olduklarını kaydetti. Yapmış oldukları yatırımların hem günümüze hem de geleceğe yönelik olduğunu aktaran Çolakbayrakdar, Çevreye yapılan yatırımların tamamının çocuklar ve çocukların geleceği için olduğuna değindi.

Ahi Evran Mahallesi kapsamında atıl durumda yer alan mezarlık alanını vatandaşlar tarafından gelen  yoğun talep doğrultusunda taşımış olduklarının altını çizen Çolakbayrakdar, Bu alandaki mezarları, merhum yakınlarının istekleri doğrutusunda bölgeye hitap etmekte olan mezarlığa taşımış olduklarını kaydetti. Boşalan söz konusu alanı ise park yaptıklarını belirtti.

Ahi Evran Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında bilgi aktarımında bulunan Çolakbayrakdar, Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde 500.000 metrekare alan üzerinde kurulan dönüşümün %50’den fazlasının yeşil alan ve park olacağına değindi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir