Kayseri Haber / Gündem / Kocasinan Çocuk Dergisi’nin Yeni Sayısı İlgi Odağı Oldu!

Kocasinan Çocuk Dergisi’nin Yeni Sayısı İlgi Odağı Oldu!

Kocasinan Belediyesi’nin belirli aralıklarla çıkardığı Kocasinan Çocuk dergisinin yeni sayısı çıkarıldı. Ramazan ayının manevi ve kültürel tüm zevkini, tadını çocuklara doğrudan yansıtmak ve bununla birlikte yaz tatiline girmek için kollarını sıvayan çocuklarla buluşma düzenlemek amacıyla yayımlanan Kocasinan Çocuk adı verilen Kocasinan Belediyesi’nin resmi dergisi, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar tarafından direkt olarak doğrudan çocuklarla buluşturuluyor.

Konuya yönelik bir takım söylemlerde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, dergiyle çocuklara eğitim dünyasının tam merkezi noktasında çok farklı bir bakış açısından eğitim sağladıklarını vurguladı. Aynı zamanda çocukların güzel ve huzurlu bir şekilde 11 ayın sultanı olan Ramazan ayını geçirmeleri ve bu ayın önemine, değerine, maneviyatını, kültürel izlerine değinmek amacıyla Ramazan Ayı’na yönelik özel sayı bastıklarını belirten Çolakbayrakdar, bu sayının içerisinde çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle okunacak olan çizgi kahramanlar, Sinan ve Sinem, ninenin Ramazan’a ilişkin gerçekleştirdiği diyaloglar ve birçok farklı sayfa ve etkinlikle birlikte dergide yerini aldığını vurguladı.

Ramazan ayı içerisinde çocukların özellikle küçük yaştakilerin paylaşmayı, birbirlerine yardımcı olmayı öğrenmeleri gerektiği noktasına dikkat çeken Çolakbayrakdar, Derginin bu sayısında da bir de hediyenin olduğunu açıkladı. Derginin tam ortasına hediye olarak Kocasinan Belediyesi tarafından bir imsakiye yerleştirilmiş.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir