Kayseri Haber / Eğitim / Kocasinan Belediyesi Öğrencilere Geri Dönüşümü Anlatıyor!

Kocasinan Belediyesi Öğrencilere Geri Dönüşümü Anlatıyor!

Konuya yönelik açıklamada bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümü mümkün olan atıkların tekrardan ekonomiye kazandırılıp, daha az israf yapılması adına ve aynı zamanda çevreye daha duyarlı kişilerin yetişip, bu konuda bilinçlenmesi için okullarda yapmış oldukları eğitim seminerlerine büyük bir hızla devam edildiğini ve asla bu konuda hız kesilmeyeceğini aktardı.

Doğayı ve çevreyi korumak için devamlı olarak yeni projeler altına imza attıklarını aktaran Çolakbayrakdar, Gelecek nesillere daha sağlıklı, daha güzel ve daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak ve sağlamak amacıyla birlikte aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayıp, kalkındırmak amacı da güderek atıkların önemli olduğunun bilincinde olduklarını belirtti.

Bu konuda Kocasinan Belediyesi olarak sürekli yatırım yaptıklarının altını çizen Çolakbayrakdar, çocukların çevre ve geri dönüşüm bilincini erken yaşlarda tecrübe edinmeleri gerektiğinin gelecek açısından çok büyük önem arz ettiğinin üzerinde vurgu yaptı.

Kocasinan Belediyesi tarafından geri dönüşüm konusu üzerinde yapılan tüm projelerin Türkiye üzerinde örnek olduğuna dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, daha temiz ve sağlıklı bir çevreye sahip olan Türkiye için projeleri katlayarak devam edecek olduklarını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir