Kayseri Haber / Eğitim / Kocasinan Akademi Sağlık Günleri Ne Zaman Başlayacak?

Kocasinan Akademi Sağlık Günleri Ne Zaman Başlayacak?

Kocasinan Belediyesi, toplum bilincini yükseltmek amacı güderek, “Kocasinan Akademi Sağlık Günleri” adlı proje için kolları sıvadı. Proje çerçevesinde kamu ve özel hastanelerin ortaklığıyla birlikte, konu üzerinde uzman ve bilgin doktorların vermiş olduğu destek aracılığıyla Kayseri’nin annelerini bilinçli yapmak amaçlanmakta. Peki, Kocasinan Akademi Sağlık Günleri Ne Zaman Başlayacak?

Kocasinan Akademi Sağlık Günleri Ne Zaman Başlayacak?

Kocasinan Akademi Sağlık Günleri çerçevesindeki yapılacak olan seminerlerin ilki, Acıbadem Hastanesi aracılığıyla 8 Şubat Çarşamba günü “Mevlana Semt Konağı’nda” yapılacak. İlk dersin konusu ise, Kadınlarda Sık Görülen Jinekolik Hastalıklar ve Kısırlık Tedavisi. Bu konu üzerinde bayanlara eğitim sağlanacak.

  • 13 Şubat Pazartesi günü Kayabaşı Semt Konağı’nda,
  • 16 Şubat Perşembe günü Yenimahalle Semt Konağı’nda,
  • 21 Şubat Salı Günü Mimarsinan Semt Konağı’nda,
  • 28 Şubat Salı Günü Ziya Gökalp Semt Konağı’nda,
  • 11 Mart Cumartesi Günü Kocasinan Akademi Yakut Tesisi’nde Saat 14:00’da bilgi aktarımı yapılacak.

Eğitimlere katılım gerçekleştirmek isteyen hanımların yapması gereken tek şey, belirtilen tarihte başvurulu yapmaları olacaktır.

Çolakbayrakdar, Meclis Üyelerine Projenin Tanıtımını Gerçekleştirdi!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Meclis Üyelerine, Yakut Mahallesi üzerinde start vermiş olan ve bayanlara yönelik olan Kocasinan Akademi’yi gezdirdi. Açılışını Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. Söz konusu Akademi’ye, AKP ve MHP’li meclis üyeleriyle beraber bir şekilde giden Çolakbayrakdar, tesise yönelik büyük bilgiler aktardı.

Tesis kapsamında 8 tane modern derslik bulunmaktadır. Aynı zamanda yüzme havuzu, kreş, kafeterya, plates salonu, spor salonu, sauna odası, buhar odası tarzında bölümler kendini göstermektedir.

Kocasinan Akademi kapsamında, kadından erkeğe, gençten yaşlıya tüm kesimlere yönelik olan tesislerin sayısı artışa geçirilecek. Tesislerle vatandaşlarla kalitesi yüksek hizmet sunacaklar.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir