Kayseri Haber / Kayseri / Kocasinan Akademi Sağlık Günleri Bugün İlk Buluşmasını Yaptı!

Kocasinan Akademi Sağlık Günleri Bugün İlk Buluşmasını Yaptı!

Kayseri Kocasinan Belediyesi’nin yapmış olduğu Kocasinan Akademi Sağlık Günleri projesinin ilki, Mevlana Semt Konağı üzerinde gerçekleştirildi. Katılımcılara, Kadınlarda sık sık görülmekte olan jinekolojik sıkıntılar ve kısırlık tedavisi eğitimi verildi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, daha sağlıklı ve daha mutlu insanlar yetiştirmeyi sosyal belediyecilik noktasında, kendilerine görev olarak biçtiklerinin altını çizerek, Sağlıklı bireylerin sağlıklı toplumlar oluşturacağı bilinciyle hem yeni hem de farklı proje ve çalışmalar yapmakta olduklarını belirtti. Bu konu dahilinde kamu hastanelerinin yanında birde özel hastaneler çerçevesinde bir iş ortaklığı söz konusu olarak sağlık konusunda uzman hekimlerle, farklı sağlık konularında Kayseri Halkının bilinçlendirilmesini sağlamaktalar.

HEDEF DAHA BİLİNÇLİ TOPLUM

En büyük hedefleri ise, daha bilinçli ve sağlık seviyesi daha yüksek toplumlar oluşturmaktır. Vatandaşlar adına bu şekilde olan faydalı eğitim programlarına desteklerini sürekli vereceklerini hiç çekmeyeceklerini açıkladı.

Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılmış olan seminerde, Acıbadem Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doktor Özge İdem Karadağ, slaytla eş zamanlı olarak bilgi aktarımında bulundu. Karadağ, kadın kanserlerinde erken olan tanı ve tanıya uygun olarak doğru tedavi yöntemleri aracılığıyla %100 iyileşme olağanın varlığını belirtti. Uzman Doktor Karadağ, bayanların sorularına birer birer cevap vererek, kadın hastalıkları konusu üzerinde doğru bilmiş oldukları yanlışlara tek tek dikkat çekti .

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir