Kayseri Haber / Eğitim / Kitaplar Bünyan’a

Kitaplar Bünyan’a

Kayserigaz’ın 2015 yılında lisans alanına dahil ederek, çok büyük ve kapsamlı çalışmalar beraberinde 2016 yılı içerisinde doğalgazla kavuşan Bünyan İlçesi’nde altyapı çalışmalarının yanında aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor.

Kayserigaz’ın şubat ayında başlatmış olduğu kitap toplama kampanyasına bu yıl EWE Grubu bünyesindeki çalışanlar, yürütülen kitap toplama kampanyasına katılımlarını gerçekleştirerek, destek verdiler.

Toplanan kitaplar, Bünyan’ın Güllüce Köyü’nde yer alan biri ilköğretim, diğeri ortaöğretim olan iki okula hediye olarak verildi. Kampanya çerçevesi dahilinde yüzlerce kitap toplandı, toplanan kitaplar Bünyan İlçesi’ne bağlı Güllüce Köyü’nde yer alan Bünyan Velioğlu Ortaokulu ve Bünyan Güllüce İlkokulu kütüphanelerine teslim edildi.

Kitap kolileri karşısında meraklı bakışlarını saklayamayan çocuklar, kolilerden çıkan kitaplarla birlikte büyük bir sevinç yaşadılar. Kayserigaz Kurumsal İletişim Yöneticisi Özlem Acur tarafından yapılan açıklamada; Çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmenin, kendileri için çok büyük bir önemi olduğunu ve bununla birlikte içerisinde çocuğun yer aldığı her projeyi keyifle gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Öğrencilerin kitap kolilerini büyük bir sevinç ve heyecanla birlikte açmasının ve kitapları paylaşmak adına bir biriyle adeta yarış içine girmesinin görülmeye değer bir tablo olduğunu ileten Acur, Çocukların meraklı gözlerle kitaplara bakmasının, içlerinde yer alan okuma sevgisinin bir parçası olduğunu iletti.

İlginizi Çekebilir

Hayvan Otlatma Kavgası Kanlı Bitti!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde iki farklı grup arasında hayvan otlatma problemi yüzünden çıkan sözlü kavganın büyümesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir