Kayseri Haber / Kayseri / Kıskançlık Cinayetine ”Tahrik İndirimi”

Kıskançlık Cinayetine ”Tahrik İndirimi”

Kayseri’de eşini rahatsız eden iş arkadaşını başından vuran Ö.K.(29) 1. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. 2012 yılında gerçekleşen olayda, iş arkadaşı Z.K.(56)’nın eşini rahatsız ettiğini, kendisini defalarca kez uyarmasına rağmen, yine de bu sarkıntılıklara devam Z.K’yi başından vuran Ö.K kepçeyle açtığı kuyuya cesedi atmıştı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Ö.K şunları söyledi ”Eşime babası yaşında adam olduğunu öyle bir şey yapmayacağını söyledim fakat, kendisi sürekli eşini,çocuğunu al hep birlikte gezelim dolaşalım gibi teklifler de bulunuyordu. İlk başlarda bir şey anlamadım fakat daha sonrasında fark ettik ki, kendisi eşimi rahatsız ediyor. Kendisiyle bu durumu güzelce konuşmama rağmen devam etmesinden dolayı böyle gelişti ” dedi.

Planlı bir şekilde adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet istenen Ö.K. suçunu itiraf ederek, planlı bir şekilde cinayeti işlemediğini kendisini uyarmaya gittim fakat beni dinlemedi ben de o an onu vurdum dedi. Mahkeme de tutuklu sanık Ö.K ve ölen Z.K.’nin şikayetçi eşi S.K ve avukatları hazır bulundu.

Mahkeme önce planlı cinayet işleme suçundan cezasını istediği Ö.K hakkında ”Ağır Tahrik” unsurunu göz önüne alarak, ağırlaştırılmış müebbet suçunu düşürerek 20 yıl ceza olarak belirledi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir