Kayseri Haber / Eğitim / Kırk Yaşında Üniversiteden Derece Yaparak Mezun Oldu!

Kırk Yaşında Üniversiteden Derece Yaparak Mezun Oldu!

ERÜ Sabancı Kültür Sitesinde meydana getirilen Tarih Bölümü mezuniyet töreninde, Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Muhittin Kapanşahin, Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Şahin, bölüm öğretim üyeleri ve görevlileri katılımlarını gösterirken , çok sayıda öğrencide bulunuyordu.

Yapılan açılış konuşmalarının sonrasından, bir çocuk sahibi ve tam 40 yaşındaki üniversite mezunu olan Necmettin Şeker, öğrenciler adına konuşma yaptı.

Eğitim hayatları boyunca kendilerinden kesinlikle desteklerini esirgemeyip, yoksun bırakmayan ailelere ve hocalara teşekkürlerini ileten Necmettin Şeker, “Bizler, ‘İlim Müslümanın yitik malıdır, nerede bulursa alır’ diyen Hz. Peygamber’in ümmetiyiz.” dedikten sonra, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in sözlerinden örnekler verdi. Ardından Yunus Emre, Hz. Ali ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine değinip, onların gösterdiği yoldan ilerlediklerini kaydeden Şeker, Kuşkusuz olarak bugünlere gelmek konusunda hocaların ve ailelerin emeğinin çok büyük olduğunu iletti. Kendilerinin de vatanı ve bayrağı için çalışan tarihçiler yetiştirmeye çalışan nesiller yetiştirme gayreti ve çabasında olacaklarını iletti.

Necmettin Şeker, birincilik plaketini ve belgesini Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Yuvalı’dan aldı. Mezuniyet töreni, diğer öğrencilere belgelerinin verilmesi beraberinde tamama erdirildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir