Kayseri Haber / Kayseri / Kiralık Evleri Yanan Aile Kış Günü Sokakta Kaldı

Kiralık Evleri Yanan Aile Kış Günü Sokakta Kaldı

Kocasinan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi’nde çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi. Nedeni sobadan sıçrayan kıvılcımların neden olduğu öğrenilen yangında oğlu ile tek başına kalan Ayfer Doğanbek, komşularının yardımıyla son anda kurtarıldığını anlattı. Eşyalarının büyük bir bölümünün yandığını ve kirada oturdukları evinde kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

Yangından kurtardıkları eşyalar ve bir çocuğu ile birlikte sokakta kalan Ayfer Doğanbek, “Ben yatıyordum. Sobadan ateş sıçramış. Ben içeride yanmak üzereyken çocuklar yetişti. Birkaç kişi daha yetişti ve beni kurtardılar. Yangında içeride küçük tüp vardı onlar patladı. Eşyalarımızın bütünü yandı. Kurtarabildiklerimizi kurtarmaya çalıştık” diyerek olayı anlattı.

Doğanbek, “Eşimden 18 yıl önce boşandım. Üç tane yavrumla hayat mücadelesi verdim. Artık yoruldum.” dedi.

Psikiyatri hastası olduğunu ve bu nedenle çalışamadığını söyleyen Doğanbek, “Duyarlı vatandaşlardan yardım eli uzatılmasını bekliyorum. Bu çocukların da artık yüzünün gülmesini istiyorum. Kiradan yorulduk artık. Çocuğumun biri cezaevinde, 5 ay sonra çıkacak.Bir tanesi zihinsel engelli ve babasının yanında, bir diğer oğlum da yaşadığımız zorluklar nedeniyle okuyamadı. Yoruldum artık ben de rahatsızım. Duyarlı vatandaşlarımız bize yardım elini uzatsınlar. Bize sahip çıkacak, destek çıkacak Allah’tan başka kimsemiz yok” dedi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir