Kayseri Haber / Kayseri / Kılıçdaroğlu, Kayseri’de STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi!

Kılıçdaroğlu, Kayseri’de STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de referandum öncesi yapmış olduğu ziyaretinde STK temsilcileri ve muhtarlarla aynı çatı altında toplandı. Referandumda neden hayır oyu kullanılması gerektiğinin altını çizen ve en ince detaya kadar değinen Kılıçdaroğlu, Hayır demenin bir onurunun, evet demenin ise çok büyük bir vebalinin olduğunun altını çizdi.

Sarız ilçesindeki miting ve Pınarbaşı ilçesindeki parti binası açılışının ardından Kayseri’de STK temsilcileri ve muhtarlarla aynı çatı altında toplanan Kılıçdaroğlu, anayasa üzerinde hangi maddelerin değişim yaşayacağını ve sonuçlarının neler olacağını ve risklerinin en ince detayına kadar anlatımını yaptı.

16 Nisan tarihinde sandığa gidilecek olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, bu seçimin kesinlikle hiçbir partiyle ilgili ve alakalı olmadığını, kim olursa olsun, bu ülkede yaşayan ve herkesi ilgisi dahiline alan anayasa konusunda tercihte bulunulacak olduğunu belirtti. Hayır diyorsak, hangi nedenlerden dolayı hayır denilmesinin kesinlikle bilinmesi gerektiğini aktaran Kılıçdaroğlu, neye hayır denildiği bilinmezse, karşıt düşüncelilerin bilinçlendirilemeyecek olduğunu belirtti.

Neden hayır dediğini bilenlerin, Hayır diyenler gibi düşünmemekte olan vatandaşlara kendilerini anlatacaklarını aktararak, bu işin kesinlikle sağının veya solunun olmadığını belirtti. Bu işin özünün, demokrasi veya otoriter tek adam seçimi olduğunun altını çizdi. AKP’ye oy veren vatandaş içinde, MHP’ye oy veren vatandaş içinde, CHP’ye oy veren vatandaşında rejimi seçecek olduğunun altını çizdi. Olayı parti seçim sürecine çevirenleri kınadı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir