Kayseri Haber / Gündem / Keykubat Kent Ormanı Ödüle Layık Görüldü!

Keykubat Kent Ormanı Ödüle Layık Görüldü!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Keykubat Kent Ormanı projesi ödüle layık görüldü.

Belediye tarafından yapılmış olan resmi yazılı açıklama neticesinde, Büyükşehir Belediyesi Şeker Mahallesi’nde kurulacak olan Keykubat Parkıyla Kayseri’ye toplam olarak 1.000.000 metrekare bir park alanı yapılıyor. İhale sürecinde bulumakta olan ve baharın gelmesiyle beraber temel işlemlerinin start alacağı Keykubat Parkı, daha temeli atılmadan ilk ödülünü bünyesine kattı.

Plant Süs Bitkisi Üreticiliği ve Peyzaj Mimarlığı 2015 – 2016 Proje Ödülleri Seçici Kurulu “Kamusal Alan Kategorisi”nde, Keykubat Kent Ormanı Projesi’ne ödül vermeyi layık gördü. Ödül törenin ise gelecek günlerde yapılacak olduğu beklentiler arasında yer alıyor.

7’den 70’e Tüm Bireylere Sosyal Donatı Mevcut

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri’ye yapılacak olan Keykubat Kent Ormanı, 7 yaşından 70 yaşına kadar bütün bireylere yönelik donatılarla dolu. Keykubat Parkı’nda ekstrem sporların yapılabilecek olduğu bir Macerapark, yaşlılar için Kıdemli Yaşam Merkezi, konser veya şenlikler adına çok amaçlı alanlar, bisiklet yolları, spor amaçlı koşu yolları ve farklı bitkilerin yetiştirildiği tematik bahçe, büyükbaş ve küçükbaş hayvan barınakları, dalından koparılarak meyvelerin yenebildiği meyve bahçeleri, ekolojik tarım alanları, seralar, izcilik kamp alanı, spor alanları, seyir teraslı, çocuk oyun alanları, mesire alanı gibi sosyal alanlar bölge üzerinde yerini alacak.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir