Kayseri Haber / Gündem / Kendisine “Travesti” Diyen Arkadaşını Bıçakla Yaralayan Sanığa 10 Yıl Hapis Cezası!

Kendisine “Travesti” Diyen Arkadaşını Bıçakla Yaralayan Sanığa 10 Yıl Hapis Cezası!

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada tutuklu olarak yargılanan sanık İ.K. (19) jandarma eşliğinde şikayetçi mağdur M.C. (17) ise Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS ile duruşmada hazır olarak bulunduruldu.

Sanık İ.K. mahkemede yapılan sorgu ve savunmasında, Parkta gezdiklerini bu sırada birbirilerine şaka yapmaya başladıklarını, ardından bu şakaların tartışmaya dönüştüğünü aktaran İ.K. kendisine travesti dediğini belirtti ve kendisinin de küfür ettiğini aktardı.

Onun kendisine bıçak çektiğini aktaran İ.K. ayağına sallayıp, pantolonunu kestiğini belirtirken kendisinin kormuş olduğunu aktardı. Kendisinin de elinde bıçak olduğunu aktaran İ.K. korku ve panikle rastgele salladığını belirtti. Ona ambulansı aramasını söyleyip, oradan kaçtığını aktaran İ.K. Bıçağı Yıldırım Beyazıt’ta boş bir tarlaya attığının altını çizdi. Pişman olduğunu belirtti.

Mağdur M.C.’nin annesi G.C. ise ilk duruşmada, oğlunun dalağının v.s. alındığını, kendisinin bir anne olduğunu ve duruşma esnasında kendisini zor tuttuğunu aktardı ve İ.K’nin çocuğunu ölüme terk ettiğinin altını çizdi.

17 yaşında ki mağdur şikayetçi M.C.’de SEGBİS ile alınan ifadesi kapsamında, İ.K.’nin kendisine yurttan çıkardıklarını ve kalacak yerinin olmadığını söylediğini belirtti. Kendi yanında kaldığını aktaran M.C. daha sonra parkta gezerken kafasına vurduğunu belirtti ve kendisinin de vurmaya karşılık küfür ettiğini aktardı. Arkasını döndüğünü aktaran M.C. uyuşturucu kullandıklarını, bundan dolayı kafasının iyi olduğunu, arkasından bıçakla vurulduğunu belirtti. Kendinde de bıçak olduğunu belirten M.C. sonra kendisinin de bıçağı savurduğunu fakat isabet etmediğini aktardı. Şikayetçi olduğunu, dalağının alındığını ve bu işin ne olacağını sordu.

Mahkeme heyeti tarafından yapılan yargılama sonucunda tutuklu sanık İ.K.’ye kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan 10 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir