Kayseri Haber / Gündem / Kedilere Sıcak Yuva!

Kedilere Sıcak Yuva!

Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ile Kayseri Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü aracılığıyla ortaklaşa kedi evi yapıldı ve teslimatı gerçekleştirildi. İki hayvanseverin kedi evi isteği yapmasının üzerine, DSİ 12. Bölge Müdürlüğü ve Kayseri Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünce yapılan ortak çalışmayla dış cephesi strafor ile kapalı olan, su almayan, 16 kedi kapasiteli 2 kedi evi oluşturuldu. Kedi evleri ekipler tarafından bu evleri isteyen hayvanseverlere teslim edildi.

Bahçeşehir Koleji’nin Genç Mucitlerini Palancıoğlu, Makamında Ağırladı!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Bahçeşehir Koleji’nin genç mucitlerini makamında ağırladı ve yapmış oldukları projeyi inceleme altını aldı.

Firs Lego League Ankara turnuvasına katılım gerçekleştiren öğrenciler 72 takım arasından kendilerine ödül alarak alandan uzaklaştılar. Genç mucitler kuş yemliği projeleriyle 1.lik alırken, kedi evinden ikincilik aldı ve robot performans projesinden de 1.likle ayrıldılar.

Bahçeşehir Koleji Müdürü Mehmet Duran Öznacar, Müdür Yardımcısı ve Proje Danışmanı Ahmet Oba ve Bilim Kulübü öğrencileri Başkan Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler ve yarışma kapsamında derece alan projelerinin tanıtımı yaptılar. Kedi evi projesinin hazırlığını yapmış olan Eren Bilir, hava akımının dar ve geniş alandan geçişiyle birlikte ısınma sistemi gelişimi hazırlayarak bir kedi evi ürettiğini belirtti.

Projeye hayranlıkla baktığını aktaran Palancıoğlu, projenin üzerinde çalışılarak geliştirildiği takdirde, buluşların uygulamaya girebileceğine değindi. Bu kapsamda olan yarışmaların Kayseri’de de yapılması gerektiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir