Kayseri Haber / Kayseri / KBB Uzmanı Prof. Dr. İmdat Yüce, Acıbadem Hastanesi’nde Hasta Kabüle Başladı!

KBB Uzmanı Prof. Dr. İmdat Yüce, Acıbadem Hastanesi’nde Hasta Kabüle Başladı!

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İmdat Yüce, Acıbadem Kayseri Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Acıbadem Kayseri Hastanesi KBB Hastalıkları ekibinde kendine yer bulan Prof. Dr. İmdat Yüce, 2005 yılında KBB Uzmanı oldu. Yüce, baş ve boyun tümörleri (gırtlak, dudak, ağız, sinüs, tükürük bezi) ağız – yüz – çene cerrahisi, tiroit ve paratroid rahatsızlıklarının tedavisi üzerinde yapmış olduğu önem seviyesi çok büyük olan çalışmalarla kendini tanıtmıştır.

Yüce, 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından ise 2000 ila 2005 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında doçent ve 2017 yılında profesörlük unvanını kariyerine kazandıran Prof. Dr. İmdat Yüce’nin çok sayıda bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Acıbadem Kayseri Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü ekibine yarı zamanlı olarak katılmasına yönelik, Acıbadem Hastanesi’nde hasta kabul edeceğinden ve bu hastanede hizmet verecek olmasından dolayı, gururlu ve çok mutlu olduğunu aktardı.

Prof. Dr. İbrahim Yüce’nin doçentlik zamanlarından kalan bir projesinin sitesi hala aktif olarak durmaktadır. Sitede Biz Kimiz? adlı açıklama alanında yazanlar ise şu şekilde:

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapan bir grup öğretim üyesi olduklarını ileten açıklama kapsamında yazılan yazılar sadece Yüce adına değil 3 kişi adına yazılmıştır. Bunlar Prof. Dr. Ercihan Güney, Doç. Dr. Sedat Çağlı ve o zamanların Doçenti, şuanın Profesörü, İmdat Yüce adına yazılmıştır.

Tedavi planlamalarının her birinin alanında uzmanlaşmış ve özellikle baş ve boyun bölgesi patolojilerine çok büyük ilgi ve alaka gösteren radyolog, patolog, nükleer tıp uzmanı, endokrinolog, medikal onkolog, radyasyon onkolog , plastik cerrah, beyin cerrahı, gögüs cerrahı, vasküler cerrahlardan oluşamkta olan bir konsey aracılığıyla çok uzun zamandır her hafta düzenli şekilde toplantı yaptıklarını belirtmişler. Tedavinin ardından ise takiplere bakılırken aynı zamanda görüşmelerin devam ettiğini de eklemişler.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir