Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Kazımkarabekir Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor
1 (İHA/KAYSERİ-İHA)

Kazımkarabekir Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor

MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kazımkarabekir Mahallesi üzerinde start verilmiş olan Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanabilirliğinin Resmi Gazete’de yayımlanmış olduğunu belirtti. Büyükkılıç, sıradaki yapacakları şeyin kat karşılığı inşaat sözleşmesi olduğunu dile getirdi ve bunun için de Belediye Meclisi’nden karar alındığını söyledi. Kazımkarabekir Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Kazımkarabekir Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Bakanlar Kurulu tarafından Kazımkarabekir Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde Yenileme Çalışmaları kapsamında karar alındığını ve belediye olarak hızlı bir şekilde gerekli işlemlere start verileceğini açıklayan Büyükkılıç, 2016 yılında söz konusu mahalle üzerine kentsel dönüşüm kararının alınmış olduğunu belirtti. Bununla birlikte yine 2016 yılında kararın alınmasının sonrasında çalışmalar başladı, hak sahipleriyle anlaşmalara varıldı ve gecekondular yıkılmaya başlandı. Hemen ardından Kazım Karabekir adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvuru yapıldı. Bakanlığın yapmış olduğu yazıyla birlikte söz konusu mahalle Kazım Karabekir için Bakanlar Kurulu kararı da çıkmış oldu.

4 Ayda Tamama Erdi!

Güncel olarak Bakanlar Kurulu kararı neticesinde inşaat çalışmaları için tüm hazırlıklar başlamış durumda. Ülkenin diğer yerlerinde 23 yıl hatta 5-6 yıla kadar uzayabilen bu çalışma süreci Kayseri Melikgazi Belediyesi imzasıyla yalnızca 4 ayda tamama ermiştir. Bunun açıklaması şudur ki, Melikgazi Belediyesi kentsel dönüşüm işine gerçekten özen göstermektedir. Belediye tarafından yapılan çalışmalar neticesinde alanın fiziki yapısı modern, sağlıklı ve alt yapısı ile gelişim gösterdiği gibi sosyal yaşama katkı sağlamakta ve toplumda olan birlik ve beraberliği çok büyük ölçüde artışa geçirmektedir. Semtler arası hizmet uçurumları kaldırılmıştır. Son 20 senedir gecekondu inşası olmayan bir şehir geliştirilmekte.

Kazımkarabekir Mahallesi Haritası

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir