Kayseri Haber / Ekonomi / KAYSO, Kadınların İş Dünyasında Olan Rolünün Küçümsenemeyeceğini Belirtti!

KAYSO, Kadınların İş Dünyasında Olan Rolünün Küçümsenemeyeceğini Belirtti!

KAYSO Başkanı Büyüksimitci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle gerçekleştirdiği açıklama beraberinde kadınların, yaşamın tüm alanlarında fedakarlık ve duyarlılığın sembolü haline gelmiş olan bireyler olduğunun altını çizdi.

Büyüksimitci, kadınların yetiştirmiş olduğu nesillerle birlikte, geleceğin şekillenmesinde çok büyük rol oynadığını ve bu kapsamda emeklerinin çok fazla olduğunu aktardı. Çağdaş medeniyet seviyesinin yakalanmasında ve o seviyeye ulaşılmasında erkeklerin ne kadar emeği varsa kadınların da bir o kadar emeği ve bu kapsamda oynadığı rolünün bulunduğunu da açıkladı.

Kadınların, toplumda ve iş dünyasında çok büyük başarılar altına imza atmış olduğunun altını çizen Büyüksimitci, Ailenin en temel değeri olarak boy gösteren kadınların gelişen Türkiye’nin iş dünyası üzerinde rolünün asla küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunu vurguladı.

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığı ve önünde olan engelleri kaldırdıkları zaman neler yapabildiklerini görmekteyiz diyen Büyüksimitci, daha hızlı büyüme ve gelişme yaşamak için kadınların iş dünyasında çok büyük rolünün olduğunu belirtti.

Türkiye olarak modern ve çağdaş günlere gelmiş olmamızda kadınların çok büyük önem içeren görevler başardığını aktaran KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Tüm dünya, ülke ve üyeleri arasında görev yapmakta olan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk içeren bir dünyada yaşama dileklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir