Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’ye Günlük 432.000 Metreküp Memba Kalitesinde Su Veriliyor!

Kayseri’ye Günlük 432.000 Metreküp Memba Kalitesinde Su Veriliyor!

Sosyal ve ekonomik faaliyetlerin devam etmesi ve hayatın kesintisiz bir şekilde akması adına temiz ve yeterli suya sahip olmanın çok büyük gerekliliği olduğunu aktaran Çelik, Dünya nüfusunda artış yaşanması, küresel ısınmaya bağlı olan iklim değişiklikleri, suyun yeryüzünde olan dağılımı ve kullanım şekliyle ciddi sorunların ortaya çıktığını aktardı.

Günümüzde çok sayıda insanın temiz olmayan su ile ilgili hastalıklardan dolayı yaşamını kaybettiğini belirten Çelik, Kayseri’nin bu konuda çok büyük bir şansının olduğunu belirtti. Çünkü Kayseri’nin geneline toplam olarak günlük 432.000 metreküp memba kalitesinde su verildiğine değindi.

Söz konusu suyu ise şehir merkezinde yer alan 8 kaptaj alanı üzerinde bulunan 91 adet kuyu ve 1 kaynakla mücavir alanda yer alan toplam 425 sondaj kuyusu ve yaklaşık olarak 250 cazibe suyu aracılığıyla tedarik ettiklerine değindi. Aynı zamanda Kayseri’nin çeşitli yerlerinde kendini gösteren 12 atık su arıtma tesisleri sayesinde şehir nüfusunun %89’unun, 2017 yılı sonu itibariylede %92,5’unun ayık suyu arıtılarak berat edilmiş olacak.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir