Kayseri Haber / Kayseri / Kayserispor, 7 Maç Sonunda Yenildi!

Kayserispor, 7 Maç Sonunda Yenildi!

Kayserispor, Spor Toto Süper Lig’in 25.haftasında Kadir Has Stadında Gaziantepspor’a 4-3’lük skorla mağlup oldu. Maçın sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşma gerçekleştiren Sergen Yalçın;

Maçı kaybettiklerinden dolayı üzgün olduklarını, kazanıldığı takdirde çok iyi yere çıkılacağını aktardı. Ligde bu şekilde durumların meydana gelebildiğini belirten Yalçın, Kadir Has’ta kendi taraftarlarının önünde kesinlikle mağlup olunmaması gereken bir maç olduğunu ve seyircilerin beklentisinde ki oyunu sergileyemediklerini aktardı.

Mağlubiyeti bundan dolayı almış olduklarını aktaran Yalçın, ligin çok uzun bir maraton olduğunu aktarırken, geçmişe takılmamak gerektiğini ve gelecekte 9 maç daha olduğunu belirtti. Maç esnasında futbol şimarıklığının çok fazla olduğunu belirtti ve oyuncuların oyuna adapte ve konsantre olmakta büyük zorluk çektiğini aktardı.

Bu kapsamda futbolculara kazanmak için istekli ve arzulu olmanın en temel unsur olduğunu çok fazla anlattıklarını, anlatmaya çalıştıklarını aktardı. Bir maç kaybettik diye dünyanın sonu gelmedi diyen Sergen Yalçın, konuşmasını sonlandırdı.

Gaziantepspor’da Ligin 25. haftasına kadar hiçbir takıma karşı deplasmanda galibiyet alamamıştı. Bu kapsamda Kayserispor’u Kadir Has’ta yenerek, ligde olan ilk galibiyetini de aldı.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Takım haliyle galip gelmek için, takım oyunu uygulama aşamasını sürece dahil etmeye çalıştıklarını aktardı. Oyunu 2 bölüm kapsamında ele almanın gerekliliğini vurgulayan Uygun, kalelerinde bulduğu gollerin hepsinin bir hata sonucu olduğunu aktardı.

2.yarı farklı bir taktikle kazanmak istediklerini ve aynen o şekilde olduğunu aktardı. Kazandıkları için mutlu olduklarını aktaran Uygun, takım kapsamında problemler yaşandığını aktardı ve kendisinin takıma inandığını belirtti. Taraftarlarında inanmasını beklediğini aktaran Uygun, kazanmaya devam ettikçe Gaziantepspor’un k

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir