Kayseri Haber / Kayseri / Kayserispor, 3 Büyüklerden de Puan Aldı!

Kayserispor, 3 Büyüklerden de Puan Aldı!

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe ile toplam olarak 6 maç karşılaşmasında yer alan Sarı Kırmızılar, bu karşılaşmaların yalnızca 1 tanesinde hanesine puan yazdıramadı.

Fenerbahçe ve Galatasaray’dan 4’er puan alarak rakiplerine yenilmeyen şehrimizin takımı, Beşiktaş ile karşılaştığı müsabakalar sonucu 1 yenilgi 1 beraberlik alarak 1 puanını Beşiktaş karşısında hanesine yazdırdı.

Kayserispor söz konusu sonuçlar birlikteliğinde Süper Lig’de 27 puan topladı ve 27 puanının 9 puanını 3 büyüklerden aldı.

Beşiktaş JK ile ligin ilk yarısında Kadir Has’ta karşılaşmış olduğu maçta 1-0 mağlup olan şehrimizin takımı, ikinci maçta Vodafone Arena’da 2-2 beraberlik yakalayarak rakibinden 1 puan alarak ligde hanesine 1 puan ekledi. Şehrimizin takımı, Fenerbahçe ile oynadığı lig karşılaşmalarında yenilgi yüzü hiç görmedi. Ligin 2.haftasında İstanbul’da karşı karşıya gelen 2 takımın maçı 3-3 itmişti. 19. haftada ise Kadir Has’ta karşılaşan 2 takım karşılaşması sonrasında Kayserispor 4-1’lik büyük bir galibiyetle sahadan ayrılmıştı.

Kayserispor’un yenilgi yüzü görmemekte olduğu takımların arasında Galatasaray’da yer almakta. Ligin ilk yarısının 3. haftasında Kadir Has’ta oynanan maç 1-1 beraberlikle sonuçlanırken, 20.haftada karşı karşıya gelen 2 takım arasında Kayserispor Türk Telekom Arena’dan 2-1’lik galibiyetle ayrıldı. Kayserispor, bu 6 maçlık seride sadece Beşiktaş’a mağlup oldu.

Oynamış olduğu söz konusu 6 maç göz önüne alındığı takdirde, 3 büyükler arasından en çok golü Kayserispor, Fenerbahçe’ye attı. Toplam olarak Kayserispor, Fenerbahçe ağlarına 7 gol gönderdi.

İlginizi Çekebilir

Hayvan Otlatma Kavgası Kanlı Bitti!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde iki farklı grup arasında hayvan otlatma problemi yüzünden çıkan sözlü kavganın büyümesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir