Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’nin %65,51’i “EVET” Dedi!

Kayseri’nin %65,51’i “EVET” Dedi!

Kayseri’de sandık seçmen listesinde kayıtlı olarak bulunan toplam 242.645 kişiden, 219.138 kişi sandık başına ulaştı. Yapılan sayım neticesinde toplam olarak 216.202 kişinin oyu geçerli kılınırken, 2.936 kişinin oyu geçersiz olarak sayıldı.

Toplam oyun %65,51’ine denk gelecek bir şekilde toplam 141.638 kişi “EVET” tercihinde bulundu. %32,25’lik bölüme denk gelecek bir şekilde ise toplam 74.564 kişi “Hayır” tercihinde bulundu.

Gece 00.00’a kadar Cumhuriyet Meydanı’nda kutlamalar büyük bir hızla devam etti.  Konvoylar oluşturuldu, saatlerce Kayseri genelinde turlar atıldı.

AKP Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Anayasa değişikliği referandumunda ilk açılan sandık sonuçlarının gelmesinin hemen sonrasında açıklamalar yaptı. Evet’in her zaman olduğu gibi şımarmadan olgunluğunu gösterecek olduğunu iletti. Bu kapsamda tüm Türkiye’nin her halükarda kucaklanacak olduğunun da altını çizdi.

Taner Yıldız, Türkiye’de sağ duyunun kazandığını aktararak, İl başkanlığı bünyesinde seçim koordinasyon merkeziyle beraber yapılan yaklaşık olarak 45 günlük kampanya döneminde emeği geçen herkese teşekkürlerini aktardı. Türkiye’nin geleceğine onların çok büyük katkılarının olduğunu ileten Yıldız,Başta Kayseri’de ki tüm hemşehrilerine teşekkürlerini iletti. Hayır vermiş olanlar arasında terör örgütlerini ayırt ederek bu kapsamda ülkedeki demokrasi için katkıda bulunduklarına inandıklarını aktardı.

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden; Çok güzel bir kampanya sürecinden geçildiğini, çok çalışıldığını ve neticesinin alındığını iletti. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik ise, 45 günlük kampanya süreci kapsamında Kayseri’nin oyunu bakan gözler ve sıkılan ellerden gördüklerini ve hiç şüphe etmediklerini vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir