Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’nin Turizm İlçesi Olacak!

Kayseri’nin Turizm İlçesi Olacak!

Belediye Başkanı Esat Öztürk, yapılacak olan çalışmalarla birlikte Kayseri / Yahyalı ilçesinin bir turizm ilçesi olarak ön plana çıkacağını iletti. Başkan Öztürk aynı zamanda 2018 yılında mutfağında doğalgaz bulunmayan kimsenin kalmayacağını da sözlerine ekledi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı’da meydana gelen doğalgaz çalışmalarına yönelik bilgi aktarımında bulundu. Öztürk, Doğalgaz konusunda Allah nasip ederse Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında hemşehrilerini toza ve toprağa boğacaklarını, Olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. İnşaat işinin her zaman pasaklı ve çok tozlu bir iş olduğunu kaydeden Öztürk, fakat yapıldıktan sonra da dua edilmesi gereken bir iş olduğunu iletti.

Doğalgaz’ın Develi’ye hayırlı olması dileklerinde bulunan Öztürk, Onların bu mutluluğa yelken açtığını, kendilerinin ise 2018 yılının başı itibarıyla Develi ve Yahyalı arasına hat döşeyecek olduklarını ve Yahyalı halkının da 2018 yılı itibarıyla yaygın bir şekilde doğalgaz kullanacak olduğunu kaydetti.

Yahyalı’nın turizme vermiş olduğu öneme değinen İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk, Rafting’de Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağının burada yapıldığını ve bunun güzel bir reklam olduğunu iletti. Yahyalı’da turizm haftasının yapıldığını belirten Öztürk, bundan sonra “Biz Turizm İlçesiyiz”  dediklerinin altını çizdi.

Bu sloganı tüm meclis üyelerinden duymak istediğini belirten Öztürk, Burasının bundan sonra bir turizm ilçesi olduğunun altını çizdi. Aynı zamanda Yahyalı’da görev yapan öğretmenlerden, diyanet yetkililerinden, tüm Yahyalı halkından bu sözü duymak istediğini belirtti.

Yahyalı’nın bundan sonra bir turizm ilçesi olduğunu kaydeden Öztürk, bununla birlikte Halk Oyunları İç Anadolu Yarışması’nın da Yahyalı’da yapılacak olduğunu, Yaklaşık 1.000 yakın öğrenci gelmiş ve Yahyalı’yı tanıyacak olduğunu, Onların bir yere gittiklerinde ise Yahyalı’yı örnek gösterip, bir ilçeye gittik cennet gibiydi demelerini beklediğini iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir