Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’nin Kültürel ve Turizm Değerlerinin Tanıtımı Yapılacak!
KALKINMA BAKANLIĞI, ORTADOĞU KALKINMA AJANSI (ORAN) VE KAYSERİ VALİLİĞİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ‘TR 72 BÖLGESİNDEKİ TURİZM DEĞERLERİNİN ‘STEP TO CİTY PROJESİNE ENTEGRASYONU’ İŞİNİ YÜRÜTECEK EKİP, KAYSERİ VALİSİ SÜLEYMAN KAMÇI’YI MAKAMINDA ZİYARET EDEREK, PROJE HAKKINDA BİLGİ AKTARDI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Kayseri’nin Kültürel ve Turizm Değerlerinin Tanıtımı Yapılacak!

Proje çerçevesi dahilinde Kayseri, Sivas ve Yozgat şehirlerinde çekim yapacak olan söz konusu ekip, 81 adet şehrin Turizm değerini görsellere ve albümlere işleyecek. Bu kapsamda Step To City birleştirilmesi yapılabilecek.

Ankara şehrinden söz konusu çekimler için Kayseri’ye ziyarette bulunan Barem Prodüksiyon ekibinin başında, tarihi konular kapsamında incelemeler ve araştırma yapmış, bu kapsamda bu konu üzerine senaryolar hazırlamış, Kayseri üzerinde çok fazla tarih konusuna yönelik konferans vermiş olan Araştırmacı – Yazar Emrah Bekçi, proje yönetmeni olarak kendini göstermektedir.

Vali Kamçı, kültürel ve turizm değerlerinin tanıtımının gerçekleştirilmesi yönünden çok büyük önem arz etmekte olan bir proje olarak gün yüzüne çıktığını, projenin ilk olduğunu ve bu kapsamda örnek olarak gün yüzüne çıkabileceğini aktararak, çekim ekibi ve yetkililerine ziyaretleriyle vermiş oldukları bilgiler adına teşekkürlerini sundu ve başarılar diledi.

Kayseri merkezde yer alan 20, ilçelerde yer almakta olan 7 adet turizm değerinin fotoğraflarını çekip ardından da video çekme aşamasına geçecek olan söz konusu tanıtım yapacak olan ekip, mevsim gereği hava şartlarını dikkate alarak, Kayseri, Sivas, Yozgat illerinin tamamını 2 ay içerisinde tamamlayarak, birleştirme işleminde sona gelinecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir