Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’nin İlk, Okullu Boya Ustaları Yetişiyor!

Kayseri’nin İlk, Okullu Boya Ustaları Yetişiyor!

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Oto Boya Dalı, Kayseri’de şimdiye kadar görülmemiş bir ilke imza atıyor. İlk, okullu boya ustalarını yetiştiriyor. Bu bölümden mezun olan öğrencilerin hiçbiri işsizlik sıkıntısıyla karşı karşıya gelmeyecek.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Oto Boya Dalı, Kayseri’deki oto boya fırını olarak ön plana çıkan tek okul olma özelliğini bünyesinde taşıyor. Özel bir şirket aracılığıyla kurulan bu bölüm, bu yıl ilk öğrencilerini mezun ediyor.

İSTİHDAM GARANTİLİ!

Kayseri’nin ilk, okullu oto boya ustalarını yetiştirmekte olduklarını ifade eden Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Oto Boya Dalı Öğretmeni Ömer Ünsal, 2017 yılında atölyesi tamamlanan bu söz konusu bölümün istihdam garantili olduğunun altını çizdi.

Bu yıl ilk mezunlarını verecek olan söz konusu bölüm hakkında Ünsal, Öğrencilerin motorlu araçlar teknolojisi alanında ortak dersleri aldıktan sonra, 11 ve 12. sınıfta bu bölüme geldiklerini, boya kabini ve çalışma masalarında araç kapısı, kaput tarzındaki parçaları zımparalama, astarlama ve boyalama işlerini yaptıklarını, aynı zamanda öğrencilerin 11.sınıfta sanayideki servisler de eğitim alabildiğini, 12. sınıfta ise haftanın 3 günü staj gördüğünü belirtti.

Ünsal, 11.sınıfta 8, 12.sınıfta 11 öğrencileri olduklarını, hepsinin ve bu bölüme gelecek tüm öğrencilerin mesleklerinin hazır olduğunu vurguladı. Bu bölümden mezun olan öğrencilerin Kayseri’nin ilk, okullu boya ustaları olacağını ifade eden Ünsanl, Eğitimleri olduğundan dolayı Anatamir, Sanayi, DSİ gibi yerlerde çok rahat iş bulabilecek olduklarını vurguladı.

Bölümde eğitimlerine devam eden öğrenciler ise, eğitimli boya ustalarına ihtiyaç olduğunu ve gelecekte iş bulma sıkıntısını çekmeyecek olduklarını bildiklerinden dolayı bu bölümü tercih ettiklerini vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir