Kayseri Haber / Gündem / Kayserili Şehit Mehmet Muratdağı Yarın Toprağa Verilecek!

Kayserili Şehit Mehmet Muratdağı Yarın Toprağa Verilecek!

Zeytin Dalı Operasyonu çerçevesinde, Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görev yapmakta olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı, dün saat 07.20’de Afrin’de PKK / PYD’li terör örgütü üyelerinin açtığı ateşle sırtından vurularak ağır yaralandı.

Şehit Mehmet Muratdağı, daha sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehitlik mertebesine ulaştı. Yapılan saldırıda Kayserili terör gazisi Selim Özdoğan’ın yeğeni Piyade Yüzbaşı Onur Özdoğan’da kolundan yara aldı.

Yüzbaşı Özdoğan, Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Şehit Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın 9 Kasım 2015 tarihinde Isparta Eğridir Dağ Komanda Okulu’ndaki eğitimin ardından Kayseri 1. Komanda Tugayı 2. Taburu’na katılım gerçekleştirdiği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Şehidin annesi Sibel Muratdağı ve diğer yakınları cenazenin memleketleri olan Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi Çalapverdi köyünde toprağa verilmesi arzusundayken, eşi Birgül Muratdağı ise Kayseri’de Kalemkırdı Camii’nde gerçekleştirilecek olan cenaze namazının sonrasında Kayseri Garnizon Komutanlığı’na ait olan Kartal Şehitliği’ne defninin gerçekleştirilmesini istedi.

Aile arasında oluşan fikir ayrılığından dolayı şehidin nereye defnedileceği henüz belli değil. Şehidin ailesinin yaşadığı Kocasinan ilçesi Beşparmak Mahallesi’ndeki Sanat Apartmanı’nın toplantı salonu, taziye evine çevrildi. Burada dün gece saatlerinden beri din görevlileri şehidin ruhuna Kuran okudu. Buraya gelenler ilse taziyelerini ilettiler.

Sağlık Müdürlüğü’nden bir ambulans bina önünde hazır bekletilirken, rahatsızlananlar ve fenalaşanlara sağlık ekipleri hemen müdahalede bulundu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir