Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’li Komandolar Göz Doldurdu!

Kayseri’li Komandolar Göz Doldurdu!

Kayseri’de 4. Kolordo Komutanlığı’na bağlı 1. Komando Tugay Komutanlığı aracılığıyla gerçekleştirilen Erciyes -2017 tatbikatı, gerçek bir operasyonu aratmadı.

Temsili olarak düzenlenen operasyona katılım gerçekleştiren Kayseri komandoları, görevini üst düzey bir başarıyla terine getirirken, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ise hedefini yine üst düzey başarıyla imha etti.

Kıbrıs Barış Harekatı çerçevesinde görevini eksiksiz olarak yerine getiren ve sancağında 2 tane üstün cesaret ve feragat madalyası yer alan Kayseri 1.Komando Tugayı aracılığıyla gerçekleştirilen Erciyes – 2017 tatbikatı tamamlandı.

12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan kalkıp C-130 tip uçakla, temsili olarak operasyonun yapılacak olduğu Şehit Teğmen Hasan Bak atma ve atlama sahasına statik paraşüt atlayışı gerçekleştirerek inen 125 adet komando, düşman sahasını çevreledi. Hava başlarının el altına alınmasıyla birlikte devam eden tatbikatta, ağır atma faaliyetiyle çeşitli silah ve ikmal malzemelerde C-120 tip uçakla alana atıldı.

Temsili olarak yapılan operasyonda yaralanan bir komando ise, operasyon bölgesinden başarılı ve çok dikkatli bir şekilde dışarı çıkarılarak tahliye edildi. Tatbikatın son bölümünde ise genel maksat helikopteriyle birlikte malzeme nakli yapıldı. Tatbikata katılım gerçekleştiren 4.Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Faruk Şengül ve Katar’dan gelen heyete tatbikatın ardından, statik ve serbest paraşüt sistemleriyle uçaktan atılan yük tiplerinin sergisi yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir