Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’li Genç YGS’den Düşük Puan Aldığı İçin İntihar Etti!

Kayseri’li Genç YGS’den Düşük Puan Aldığı İçin İntihar Etti!

Olay, Merkez Melikgazi İlçesi’ne bağlı olan Yeniköy Mahallesi, Selçukbey Sokak üzerinde meydana gelirken, Ömer Faruk Duranoğlu, yapılan iddialara göre ÖSYM tarafından açıklanan YGS sınavı sonucunun düşük gelmesinden dolayı büyük bir üzüntü ve hüzne kapıldı.

Bunun üzüntüsünü yaşamakta olan Duranoğlu, odasında havaalanında görev yapmakta olan polis memuru babasının görev silahıyla başına ateş etti. Başına ateş etmesinin sonrasında ağır yaralanan Ömer Faruk Duranoğlu, hemen olay yerine çağrılan 112 acil sağlık ekipleriyle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Ömer Faruk Duranoğlu, hastaneye götürülürken yolda hayata gözlerini yumdu. Olaydan dolayı, gencin ailesi sinir krizi geçirirken sağlık ekipleri tarafından sakinleştirildi.

YGS Türkiye 1.si ise Bingöl’den çıktı ve Bingöl’de bu kapsamda bir ilk yaşandı. YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 ‘da tam 500 puan alarak 4 puan türünde de Türkiye 1.si olan, özel bir okulda eğitim ve öğretim gören Kaya, başarısının verdiği gurur ve mutluluğu yaşıyor.

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte ÖSYM Başkanı Ömer Demir, AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, telefonla aileye ulaşarak Kaya’yı yapmış olduğu başarıdan dolayı tebrik etti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir