Kayseri Haber / Gündem / Kayserili Afrin Gazisine Ziyaret!

Kayserili Afrin Gazisine Ziyaret!

TSK’nın Suriye sınırlarında yer alan Afrin bölge sınırlarında terör örgütlerine yönelik start verdiği Zeytin Dalı Harekatı sonucunda gazi olan Yüzbaşı Onur Özdoğan’ı Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, hemen yanında eğitimci ve öğrencilerden meydana gelmekte olan heyetle ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Zeytin Dalı Harekatı sonucunda gazi olan Yüzbaşı Onur Özdoğan’ı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’nın yanı sıra aynı zamanda ardımcıları Osman Karaca, Hacı Kaya, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ünal Çolak, Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi, Yüksek Mimar Selçuk Kara Kimseli İlkokulu, Şehit Levent Çetinkaya orta ve İlkokulu müdürleri ve bir grup öğrenci direkt olarak kendi yaşamakta olduğu evinde ziyaret etti.

Gazi Özdoğan’a geçmiş olsun dileğinde bulunup, Türk Bayrağı, Kuran-ı Kerim ve çiçek takdim eden Osman Elmalı, Gazilerin onurlanmış asker olduklarını ve aynı zamanda vatan sevgisinin direkt olarak en güzel sembolü olduğunun altını çizdi.

Gazinin toprağın vatan olmasında, insanın da ulus olmasında en büyük değer olduğunu ifade eden Elmalı, Türk kültüründe şehitlik ve gaziliğin üzerine hiçbir şeyin gelemeyeceğini de sözlerine ekleyerek vurguladı.

Bu dört bir yanı güzelliklerle dolu cennet vatan için cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı her şeyden daha çok göze alan şanlı gazilerin, cesaret ve fedakarlığın sembolu olarak ön plana çıktığını da sözlerine ekleyerek, noktaladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir