Kayseri Haber / Gündem / Kayserigaz ve Bursagaz Ortak Acil Eylem Tatbikatı Düzenledi!

Kayserigaz ve Bursagaz Ortak Acil Eylem Tatbikatı Düzenledi!

2012 yılından günümüze, Kayserigaz ve Bursagaz’ın  ortak ve her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirdikleri tatbikatı bu yıl, Nisan ayında Bursa’da yapıldı. Tatbikat ile Kayseri ve Bursa şehirlerinde oluşabilecek olası bir afet anında iki kardeş şirket olarak kendini gösteren Kayserigaz ve Bursagaz’ın Acil Müdahale ve Bakım Birimi çalışanlarının birbirleriyle yedeklenmesi sağlandı.

Ortak Acil Eylem Tatbikatı ile Bursa ve Kayseri üzerinde oluşabilecek bir doğal afet durumunda yaşanan şehirdeki bulunan çalışanların görevini tam anlamıyla yapamayacağı düşünülerek, Bursagaz ve Kayserigaz olarak çalışanların yedeklenmesi sağlanmış ve bu kapsamda çok geniş çapta eğitimler verilmiştir.

Acil Eylem Planı Eğitimi ve Tatbikatıyla yedeklenen çalışanlara aynı zamanda şebeke ve harita bilgileri de aktarılıyor. Saha uygulamaları yapılıyor ve aynı zamanda gerçeğe çok yakın düzenlenen tatbikatlar beraberinde eğitimler tamamlanıyor. Bu eğitimlerin içeriği her yıl düzenli olarak 100’lerce kişi tarafından incelenip düzenlenmektedir.

Ortak Acil Eylem Planı ve Tatbikatları çerçevesinde, olası bir afet durumunda şebeke yönetiminde kullanmak üzere her iki şehir üzerinde de Ortak Acil Eylem Konteynır’ı hazırlandı. Konteynır, operasyonel işlerde gerekli olan bütün ekipmanlar hazır tutularak tasarlanmış olup, şirket kampüsünde bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir