Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’den Diyarbakır’a Gönül Köprüsü!

Kayseri’den Diyarbakır’a Gönül Köprüsü!

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Soyal Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Darendelioğlu, Büyükşehir Belediyesi bürokratları beraberinde Kayapınar Belediyesinin yönetici konumunda olan mensupları da katıldı.

Büyükşehir Belediyesi bürokratları bir süre önce Diyarbakır’a ulaşım sağlamış ve Kayapınar Belediyesi’ne kayyum olarak ataması gerçekleştirilmiş Kaymakam Mustafa Kılınç ile karşılıklı görüşmeler sağlayarak belediyenin çeşitli birimleri üzerinde kapsamlı incelemer yapmışlardı.

Bu incelemelerin hemen sonrasında gerçekleştirilen tespitler ve Kayapınar Belediyesi’nin talepler, Kayseri’de gerçekleştirilen toplantıda gündem maddesi halini aldı. Toplantı kapsamında aynı zamanda yapılacak olan imar uygulamaları, ihale mevzuatı, Kayseri’de yer almakta olan ve aktif bir şekilde işleyen bazı sistemler ve yapılan sosyal projeler tarzında konular işlenerek bu konularda ne denli destek verileceğinin istişaresi yapılıp tartışıldı.

Bu kapsamda Kayseri ve Şırnak’ın ilişkilerinin iyi gitmesi yönünde aynı zamanda Diyarbakır’la da aynı şekilde ilişkilerin iyi gitmesi öngörülüyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Diyarbakır üzerinde gerçekleştirmiş olduğu incelemeler sonrasında gerçekleştirilen istişare kapsamında bunun hem Kayseri’ye yararı olacağı açıklanırken aynı zamanda Diyarbakır’a da yararının dokunacağına değinildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir