Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’den Ankara’ya Çıkarma! Özhaseki Kimleri Misafir Etti?

Kayseri’den Ankara’ya Çıkarma! Özhaseki Kimleri Misafir Etti?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Borsası Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Kayseri il ve ilçe Ticaret Borsası, Ticaret Odası ve Sanayi Odası heyetlerini yönetim kurulu seçimlerinin tamamlanmasının ve son şekillerin alınmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı binasında misafir etti.

Görüşmede, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ve Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış’ı birer birer tebrik eden Özhaseki, Kayseri’nin ticaret hayatına yönelik birçok değerlendirme ve durum raporu altına imza attı.

Kayseri’nin geçmişte kazanılanlara ve geleneklere bağlı bir çok eski bir ticaret yaşantısının sahibi olduğunun altını çizen Özhaseki, birlik, beraberlik, yeni fikirler ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu açıkladı.

KTO, KSO ve KTB’da yapılan seçimlerin huzur içerisinde sonuna gelindiğini ileten Özhaseki, seçimlerin olgunluk çerçevesi dahilinde Kayseri’ye yapıldığını ve önemli olanın hizmet olduğunu, Geride bir eser bırakılabileceği, bir hayır duası alarak mutlu olabileceğini, Kayseri’nin en güzel yönünün uyum kültürünün var olduğunu, Senelerdir şahsi bir derde veya kavgaya kimsenin denk gelmediğini vurguladı.

Kayseri’nin doğasından kaynaklı olarak çok fazla dezavantajın var olduğunu ifade eden Özhaseki, tarıma elverişli alanın az olduğunu buna rağmen Kayseri’nin gelişmiş şehirler arasında en üst sıralarda boy gösterdiğini gururla söyledi.

Özhaseki, diğer şehirlere kıyasla Kayseri’nin önemli bir özelliği olmamasına rağmen ön sıralarda olmasını ticarete bağladığını iletti. Ticaret konusunda Kayseri’nin ilk sıralarda yer aldığının da altını çizerek konuşmasını tamamladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir