Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’deki AVM Satışa Çıkarılıyor!

Kayseri’deki AVM Satışa Çıkarılıyor!

İldem Mahalle sınırlarında S.S. İldem Erciyes Toplu Konut Yapı Kooperatifi tarafından inşa edilen ve bölge üzerinde yer alan ilk AVM olma özelliği taşıyan İldem Park AVM, 29 Mayıs 2017 tarihinde satışa çıkarılıyor.

12 Mart 2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Kayseri eski valisi Saffet Arıkan Bedük, Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ak Parti İl başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları ve çok kalabalık bir davetli topluluğunun katılım göstermesiyle açılan İldem Park AVM, ihale yöntemiyle birlikte satışa çıkarılıyor.

İldem Park AVM’nin açılışı yapılırken Vatan Saşmaz çok keyifli bir sunum yapmıştı, ardından ise Mustafa Ceceli muhteşem ve eşsiz bir konser altına imza atmıştı. Aynı zamanda S.S. İldem Erciyes Toplu Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ağca ise Kooperatifçiliğin talep görmediği günümüzde bu şekilde başarısı yüksek seviyelerde olan bir kooperatifin Türkiye’ye örnek olmasını ümit ettiğini belirtmişti. Tüm üyelerini konutlarına oturttuktan sonra kooperatif ana sözleşmesinin altıncı maddesinde kendini gösteren üyelerinin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla bölgenin acil ihtiyacı olan AVM planlanmasını gerçekleştirdiklerini aktarmıştı. İldem Park AVM’nin açılış esnasında 750 kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine ciddi ölçekte katkı sağladığına yönelik açıklamada bulunmuştu.

İhaleye girmek isteyen kurumlar, gerçek ve tüzel kişiler S.S. İldem Erciyes Toplu Konut Yapı Kooperatifi’ne şahsen müracaat yaparak, 26 Mayıs 2017 tarihine kadar satış şartnamesini temin etmeleri gerekiyor. 39.900 metrekare kapalı alanı bulunan AVM’nin kiracılı ve işler durumda olduğunun bildirisi de yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir