Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Yurtdışına İlaç Götürmeye Çalışan FETÖ Üyesi Yakalandı!

Kayseri’de Yurtdışına İlaç Götürmeye Çalışan FETÖ Üyesi Yakalandı!

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından Kayseri merkezli İstanbul, Antalya, Gaziantep ve Yozgat’ta FETÖ / PDY’ye yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonda gözaltına alınan zanlılardan birinin, yurtdışındaki özel hastanelere ilaç gönderimi yapmak için birtakım hazırlıklar içerisinde olduğu belirlendi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ / PDY terör örgütüne ilişkin büyük bir hızla devam ettirilen soruşturmalar çerçevesi dahilinde sabah saatlerinde Kayseri merkezli olmak üzere İstanbul, Antalya, Gaziantep ve Yozgat şehirlerinde toplam 6 kişiye yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, toplam olarak 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Kalan 2 zanlının yakalanması için ise çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği edinilen bilgiler arasında yer aldı. Evlerine eş zamanlı operasyon düzenlenerek yakalanan şahıslar arasında yer alan emekli olduğu saptanan A.S isimli şahsım imamet etmekte olduğu ev ile aynı şahsa ait olan bir bağ evinde gerçekleştirilen aramalar sonucunda FETÖ / PDY terör örgütünün yurtdışında yer alan özel hastanelerine götürülmek üzere hazırlanmış çok sayıda ilaç ve yine örgüt lideri Fetullah Gülen tarafından yazılan kitaplar, ve örgüte ait çok sayıda dergi ve yayınlara el koyuldu.

Yapılan aramalar sonucunda ele geçirilen dijital materyallere ve dökümanlara el koyuldu. Yetkililer, gözaltı kararı alınan ve gözaltına tutulan şahıslarla alakalı işlemlerin başlatıldığı bilgisini iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir