Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Yolu Kapalı Mahalleler Hangileri?

Kayseri’de Yolu Kapalı Mahalleler Hangileri?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri çalışmalarını büyük bir hızla devam ettirerek ilçelere bağlı mahalle yollarının tamamını açtı. Güncel olarak şuanda hiçbir mahallenin yolu kapalı değil. Önceki gün yağan kar ve tipiden dolayı toplam olarak 327 mahalle yolu kapanmıştı. Bu mahallelerinin tamamının yolu açıldı. Yola çıkacak sürücüler güvenle çıkabilirler.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan karla mücadele ekipleri yedi farklı bölgede kurmuş olduğu koloniler vasıtasıyla toplam 327 farklı mahallede çok yoğun bir şekilde karla mücadele çalışması altına imza attı.

Çalışmaların sonucunda ilk etapta toplam olarak 266 farklı mahalle yolunu ulaşıma açan belediye ekipleri, tipi nedeniyle çalışmaların devam ettiği diğer mahalle yollarını da birer birer ulaşıma açtı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerinin büyük bir hızla ve yoğunlukla çalıştığı kar yağışı ve tipi sebebiyle daralan yolların açılması işi, hala devam etmekte.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir