Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Yengesini Taciz Ederken Gördüğü Babasını Öldüren Sanığa 16 Yıl Hapis Cezası!

Kayseri’de Yengesini Taciz Ederken Gördüğü Babasını Öldüren Sanığa 16 Yıl Hapis Cezası!

25 Aralık 2016 tarihinde Yeşilhisar İlçesi’nin Yenişehir Mahallesi’nde gelişen olayda 50 yaşındaki Ö.T., 27 yaşındaki öz evladı O.T. ile sözlü tartışma yaşadı. Sözlü tartışmanın giderek şiddetinin artması üzerine O.T., söylentilere göre evde yer alan tüfeği kullanarak babasının hayatına son verdi. Baba Ö.T., olay yerinde hayata gözlerini yumarken, polis ekipleri tarafından başlatılan geniş çaplı arama operasyonu dahilinde yakalanan O.T. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada sanığın iki kız kardeşi ve halası tanık olarak yer aldı. Ş.D. isimli tanık mahkemede, Ölen şahsın babası olduğunu, sanığın da ağabeyi olduğunu ifade etti. Babasının kendisine taciz ettiğini ileten Ş.D., Ailedeki tüm kadınları teker teker taciz ettiğini iletti. Kendisinin bu olaylar karşısında eşinden boşanmak istediğini ve bu suretle eve geldiğinde tekrardan tacize uğradığını ifade eden Ş.D., bir keresinde de tecavüz etme girişiminde bulunduğunu sözlerine ekledi. Ö.T’nin yaptığı tacizleri evdeki herkese söylediğini iletti. Ardından sanığın kız kardeşi de, ölen şahsın babası olduğunu kendisine, kız kardeşine ve yengesine taciz ettiğini iletirken, babasını büyük ağabeyinin  imam nikahlı eşinin göğüslerini tutarken gördüğünü söyledi. Babasını öldüren ağabeyide O.T’nin de tacizleri gördüğünü ve 2 hafta önce tekrardan kendisini taciz ettiğini iletti.

Tutuklu sanık O.T. ise babasının yengesini taciz ettiğini gördüğünde, kanın beynine sıçradığını ileterek, Ağabeyinin nikahlı eşini, öz babasının taciz ettiğini gördüğünü, ardından kardeşlerinin de bunu anlatınca bir gün sonra babasını av tüfeğiyle 5-6 metre uzaklıktan öldürdüğünü iletti. Cumhuriyet Savcısı, mütalaasında sanığın “haksız tahrik altında babasını öldürme” suçundan ceza almasını talep etti.

Mahkeme heyeti, yapılan yargılamanın ardından tutuklu sanık Ö.T.’yi ağır tahrik altında “üstsoydan kasten adam öldürme” suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir