Kayseri Haber / Gündem / Kayseri’de Uyuşturucu Tacirlerine Toplam 8 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Kayseri’de Uyuşturucu Tacirlerine Toplam 8 Yıl Hapis Cezası Verildi!

10 Ocak 2017 tarihinde Kayseri Malatya Karayolu uygulama noktasında polis ekipleri tarafından bir araçta gerçekleştirilen aramada toplam 2.265 gram ağırlığında esrar, 6,25 gram ağırlığında metamfetamine el koyuldu. Uyuşturucu Maddeleri 4.900 TL karşılığında Suriye sınırından elde ettiklerini itiraf eden şüpheli R.V. ve E.Y. gözaltına alındı.

Uyuşturucuları Gaziantep’ten Samsun’a satma amaçlı götürürken, yaka paça yakalanan iki şüpheli, çıkarılmış oldukları mahkeme tarafından tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından işlenen dava neticesinde tutuklu sanıklar R.V. (29) ve E.Y. (26) ile avukatlar hazır bulundu. Kararın açıklanacağı uyarısıyla birlikte son sözleri sorulan tutuklu sanık R.V., 1 çocuk sahibi olduğunu ve bu şekilde hakim karşısında olmaktan büyük utanç duyduğunu, kendinin diğer sanığın misafiri olduğunu ve ceza verilecekse boynunun kıldan ince olduğunu aktardı.

Diğer tutuklu sanık E.Y. ise bir diyeceği olmadığını söyleyerek, beraatını talep etti. Mahkeme heyeti ise yapılan yargılama sonucunda tutuklu sanıklar R.V. ile E.Y.’ye uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan dolayı ayrı ayrı toplam 10 yıl hapis cezası verildi. Sanıkların etkin pişmanlık yasası kapsamında kaldıkları gerekçesi ve duruşmadaki iyi hal indirimi ise göz önüne alınarak sanıklara verilen toplam 10 yıl hapis cezası, 4 yıl 2 aya düşürüldü. Mahkeme, sonuç olarak 3 aydır tutuklu olarak yargılanan sanıklar R.V. ve E.Y.’ye ayrı ayrı 4 yıl 2 ay, 1.500’er TL adli para cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir