Kayseri Haber / Asayiş / Kayseri’de Uyuşturucu Operasyonu Sonunda 1 Kişi Gözaltına Alındı!
KAYSERİ'DE NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARDA 55 GRAM BONZAİ MADDESİ ELE GEÇİRİLİRKEN, BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Kayseri’de Uyuşturucu Operasyonu Sonunda 1 Kişi Gözaltına Alındı!

Kayseri’de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin takipte olduğu uyuşturucu ticareti yapan Ö.K yakalandı. Narkotik ekiplerinin yaptığı aramalar sonucunda 55 gram bonzai maddesi ele geçirildi. 33 yaşındaki Ö.K’nın  üst, ev ve aracında yapılan aramalar sonucunda 55 gram bonzai maddesi bulundu. Gözaltına alınan Ö.K’nın hakkında,  ”Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan” işlem başlatıldı. Hakkında 20 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası beklenen 33 yaşındaki Ö.K, ifadesinin ardından savcılığa sevk edilecek.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, ”Kayseri’de uyuşturucu ticaretine göz açtırmayacaklarını, son haftalarda yüzlerce gram uyuşturucu maddesi ele geçirdiklerini bildirdi.  Halkın’da uyuşturucu ticareti yaptığını gördükleri kişileri Kayseri’de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikayet etmelerini rica etti.” Narkotik ekipleri  son zamanlarda adını sıkça duyuran ve ülkemiz’de Mersin’de yakalanan,  ”FLAKKA” adlı sentetik uyuşturucu maddesinin Kayseri’ye sokmamak için ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi.

Flakka Nedir?

2011 yılında Amerika’da ortaya çıkan ilk olarak resmi bir şekilde satılan Flakka son zamanlarda ülkemizde’de adından çokça bahsettiriyor.  Flakka, insanların hayatlarını tehdit ediyor. Zombi hapı olarak da bilinen Flakka, kişilere adeta ‘yamyam’ gibi özellikleri katıyor. Flakka, beyindeki insan olma özelliğini, “ben” durumunu yok edip, hayvani içgüdüleri ortaya çıkarıyor. Kalp atışı aşırı artıyor, duygular çok güçleniyor, kişi kendini bir süper kahraman gibi hissediyor. İlaç, kişinin ruh halini düzenleyen hormonları baskı altına alıyor ve kalıcı hasarlara, kalp yetmezliğine hatta tek kullanımda bile ölüme sebep olabiliyor. Bazı kişilerin ise zihinsel faaliyetlerini kalıcı olarak kaybettiği görülmüş.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir